צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול פסיכולוגי בירושלים

אם היינו שואלים אתכם, מה היא המשאלה הכמוסה ביותר שלכם, מה הייתם עונים? קרוב לוודאי שלהיות יותר רזים, להתמיד בעבודה, להצליח בלימודים, להפחית את המתח ואת הדאגות וכן הלאה.
רובנו משאירים את המצב כמות שהוא, ולא מנסים להגשים את המשאלה שלנו. כן, ככל הנראה רובנו בוחרים לקבל בהכנעה את רוע הגזירה, ולא לטפל בנפש שלנו באופן יסודי.
ככל הנראה ישנה סיבה שאיננו חשים טוב בנפש פנימה, אך לבד קשה יותר למצוא אותה ועל אחת כמה וכמה להתמודד עם הקושי. טיפול פסיכולוגי בירושלים, הוא מפגש בין מטפל למטופל, שמטרתו לטפל בענייני הנפש. למעשה, הפסיכולוג כלל לא שונה ממכונאי מוסמך שהוא בעל המקצוע לטפל בבעיה ברכב. בעוד המכונאי מטפל ברכב, הפסיכולוג מטפל באופן יסודי בנפש. מי צריך טיפול פסיכולוגי? ואיך למצוא פסיכולוג מתאים בעידן האינטרנט?

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

איתמר מירושלים עבר הרבה עד שהגיע למרכז שלי.
הוא ואמו ביקרו אצל מטפלים ופסיכולוגים רבים, ולאחר שהגיעו אלינו חשו שהם במקום הנכון לטיפול בבעיה הסבוכה והמורכבת של איתמר.
כבר מהמפגש הראשון התרשמנו שאיתמר אינו עושה כמעט דברים בעצמו.
הוא עמד לפני גיוס, אך הפציר מאמו לשוחח במקומו עם הגורמים הרלוונטיים, הוא נמנע מללכת לסידורים לבד, לשאול אנשים זרים ברחוב שאלות וכן הלאה.
ערכנו רשימה מסודרת של כל הדברים מהם נמנע איתמר כדי לא לחוות את החרדה הזו. לאחר מכן, התבוננו באמצעות כלים קוגניטיביים על הקושי והעלנו דרכים לפתרון.
לדוגמא: המחשבות שעלו לאיתמר כאשר היה עליו לשוחח עם אנשים זרים היו: מה אם יחשבו עלי שאני טיפש? מה יהיה אם אגמגם? אולי ילעגו לי? מחשבות אלו הציפו אצל איתמר את החרדה, והוא חש שהוא לא בסדר שוב ושוב.
דבר נוסף ומרכזי בחייו של איתמר, הייתה אמו, שעם כל הרצון הטוב, בחרה לגונן על איתמר ככל יכולתה, מה שבעצם גרם לכך שאיתמר לא התנסה בעצמו בכל מיני משימות והתמודדויות.
במהלך הטיפול הפסיכולוגי, נעזרנו בכלים קוגניטיביים התנהגותיים להתמודדות עם דחיינות וחרדה. מהר מאוד, הטיפול הפסיכולוגי החל לתת את אותותיו, איתמר החל להאמין ביכולותיו והבין שלהיכשל זה כלל לא דבר רע. הוא גם הפנים שלא קורה דבר אם הוא מגמגם או לא נשמע כה בטוח במהלך שיחה עם אנשים, זה דבר נורמלי.

טיפול פסיכולוגי קליני

מי צריך טיפול פסיכולוגי בירושלים?

לא רק אנשים המתמודדים עם חרדה ברמה גבוהה כמו איתמר זקוקים לטיפול פסיכולוגי.
בדרך כלל אנשים פונים לטיפול כשהם לא מרגישים טוב. זה יכול להיות עקב מתח או עצבות, תחושה "שזה לא זה", שהאדם חסר אנרגיה, עייף או חסר מנוחה.
פעמים רבות מתעוררת טראומה מהעבר, קושי ליצור קשרים קרובים, או חוסר כיוון, בלבול ואובדן דרך. ברוב הפעמים זו הנפש שקוראת לנו "עורה", האדם חש ריקנות, ומחפש להתמלא באוכל, סמים, אלכוהול וכן הלאה.
הטיפול הפסיכולוגי, מספק לכל אדם את הצורך המיידי בהבנה והכלה. כל אדם זקוק שיראו אותו ושיבינו אותו כפי שהוא באמת.

הרבה אנשים שואלים אותי – אורי, למה לי ללכת לטיפול? אשוחח עם חבר קרוב על כל מה שמעיק עלי. נכון?
לכאורה, זה נכון. גם עם חבר אנו משוחחים ומשתפים את אשר על ליבנו. אלא שזה שונה.
אני משווה את זה להבדל בין להסתכל בראי ולהסתרק או להסתכל בחלון ראווה ולהסתרק, התרחיש השני אפשרי אבל אז הצופה לא יבחין רק בעצמו אלא גם בכל מה שבחנות.
בשיחה עם חבר קרוב, שיחה עם חבר קרוב היא חשובה ונחמדה, ויכול להיות שהמסקנה בשיחה היא שאני צריך ״להירגע״ אבל איך נרגעים? מה עלי לעשות? מה השורש של המתח אצלי? מה הכלים המדויקים עבורי? 

הפסיכולוג לעומת זאת, עובר הכשרה ארוכה כדי להצליח להפריד בין רגשותיו לרגשות המטופל. מכיר את ״נפש האדם״, יודע לזהות מה ״שורש הבעיה אצלך״  ולתת את הכלים המדויקים בכדי שתגיע למטרה שלך כך נוצר מצב בו המטופל מוצא את כל התשובות בתוך עצמו, תוך הכוונה של הפסיכולוג.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

איך מוצאים פסיכולוג בעידן האינטרנט?

מכירים את התחושה המשחררת שאחרי מסז' איכותי? אחרי פינוק גופני שמהווה שחרור מכל העייפות המצטברת, כאבי השרירים והגב התפוס?
לא מעט אנשים מבינים שגם לנפש העדינה מגיע "מסז'" משלה.
מסז' שלאחריו חשים טוב יותר- יותר קלילים, יותר נינוחים, יותר בטוחים בעצמנו וכן הלאה. למסז' המפנק הזה לנפש קוראים- טיפול נפשי.
למצוא פסיכולוג בעידן האינטרנט זו משימה די מורכבת, שכן הרשת מלאה באתרים של פסיכולוגים, ונראה כי השפע פשוט מבלבל- פסיכולוג ילדים, פסיכולוג קליני, פסיכולוג חינוכי, פסיכולוג התפתחותי, כיצד נדע מה מתאים לנו בין ג'ונגל המושגים?
בואו ננסה לעשות מעט סדר.

טיפול פסיכולוגי

שילוב טיפול קוגניטיבי התנהגותי

אם הינכם סובלים מדפוס התנהגות הטורד אתכם בחיי היומיום, כגון: חרדה, דיכאון, פוביות, קושי רגשי או התנהגות טורדנית-כפייתית על סוגיה השונים, יתכן שכדאי לכם לנסות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הדוגל ביותר דיבורים ובפחות מעשים.
טיפולים אלו אינם מתיימרים למצוא את שורש הבעיה כדי לפתור אותה, אלא בדרכים לשינוי דפוסי ההתנהגות והמחשבה הבסיסיים כדי לחוש טוב יותר.
אם אתם נוטים פחות לדיבורים ויותר למעשים בפועל, יתכן מאוד שזהו סוג הטיפול המתאים עבורכם.

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

לא צריך ללכת רחוק כדי למצוא את האושר

נעים מאוד, שמי אורי פוקס, מטפל CBT (קוגניטיבי התנהגותי) מוסמך ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. בקליניקה שלי פועלים פסיכולוגים קליניים מוסמכים ומקצועיים.

כיוון שצוות המומחים עוסק בשיטות שונות של טיפול, אנו בונים תוכנית מותאמת באופן אישי לכל מטופל ומטופל, הכוללת את בחירת שיטת הטיפול המתאימה ביותר, ותוכנית טיפולים אישית המבוססת על התמקדות בבסיס הבעיה (באופן פרונטלי או אונליין).

אם הגעתם לשלב הזה, ככל הנראה יש בכם את הרצון לקבל עזרה. צרו עמי קשר, ואשמח לקבוע פגישה ראשונית שתאפשר לכם להכיר אותנו ואת דרך עבודתנו הטיפולית המיוחדת.

0/5 (0 Reviews)

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
Call Now Buttonחייגו אלי