צלצלו עכשיו 077-8050570
שיחת ייעוץ

077-8050570

טיפול פסיכולוגי בירושלים

טיפול פסיכולוגי בירושלים

אם היינו שואלים אתכם, מה היא המשאלה הכמוסה ביותר שלכם, מה הייתם עונים? קרוב לוודאי שלהיות יותר רזים, להתמיד בעבודה, להצליח בלימודים, להפחית את המתח ואת הדאגות וכן הלאה.
רובנו משאירים את המצב כמות שהוא, ולא מנסים להגשים את המשאלה שלנו. כן, ככל הנראה רובנו בוחרים לקבל בהכנעה את רוע הגזירה, ולא לטפל בנפש שלנו באופן יסודי.
ככל הנראה ישנה סיבה שאיננו חשים טוב בנפש פנימה, אך לבד קשה יותר למצוא אותה ועל אחת כמה וכמה להתמודד עם הקושי. טיפול פסיכולוגי בירושלים, הוא מפגש בין מטפל למטופל, שמטרתו לטפל בענייני הנפש. למעשה, הפסיכולוג כלל לא שונה ממכונאי מוסמך שהוא בעל המקצוע לטפל בבעיה ברכב. בעוד המכונאי מטפל ברכב, הפסיכולוג מטפל באופן יסודי בנפש. מי צריך טיפול פסיכולוגי? ואיך למצוא פסיכולוג מתאים בעידן האינטרנט?

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי בירושלים

איתמר מירושלים עבר הרבה עד שהגיע לקליניקה שלי

הוא ואמו ביקרו אצל מטפלים ופסיכולוגים רבים, ולאחר שהגיעו אליי חשו שהם במקום הנכון לטיפול בבעיה הסבוכה והמורכבת של איתמר.
כבר מהמפגש הראשון התרשמנו שאיתמר אינו עושה כמעט דברים בעצמו.
הוא עמד לפני גיוס, אך הפציר מאמו לשוחח במקומו עם הגורמים הרלוונטיים, הוא נמנע מללכת לסידורים לבד, לשאול אנשים זרים ברחוב שאלות וכן הלאה.

ערכנו רשימה מסודרת של כל הדברים מהם נמנע איתמר כדי לא לחוות את ההתמודדות עם החרדה הזו. לאחר מכן, התבוננו באמצעות כלים קוגניטיביים על הקושי והעלנו דרכים לפתרון.
לדוגמא: המחשבות שעלו לאיתמר כאשר היה עליו לשוחח עם אנשים זרים היו: מה אם יחשבו עלי שאני טיפש? מה יהיה אם אגמגם? אולי ילעגו לי? מחשבות אלו הציפו אצל איתמר את החרדה, והוא חש שהוא לא בסדר שוב ושוב.

דבר נוסף ומרכזי בחייו של איתמר, היתה אמו, שעם כל הרצון הטוב, בחרה לגונן על איתמר ככל יכולתה, מה שבעצם גרם לכך שאיתמר לא התנסה בעצמו בכל מיני משימות והתמודדויות.
במהלך הטיפול הפסיכולוגי, נעזרנו בשיטת הטיפול קוגניטיבי התנהגותי להתמודדות עם דחיינות וחרדה קיומית. מהר מאוד, הטיפול הפסיכולוגי החל לתת את אותותיו, איתמר החל להאמין ביכולותיו והבין שלהכשל זה כלל לא דבר רע. הוא גם הפנים שלא קורה דבר אם הוא מגמגם או לא נשמע כה בטוח במהלך שיחה עם אנשים, זה דבר נורמלי.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
איש נושם אוויר ומחייך

מי צריך טיפול פסיכולוגי בירושלים

לא רק אנשים המתמודדים עם תסמיני חרדה ברמה גבוהה כמו איתמר זקוקים לטיפול פסיכולוגי.
בדרך כלל אנשים פונים לטיפול כשהם לא מרגישים טוב. זה יכול להיות עקב מתח או עצבות, תחושה “שזה לא זה”, שהאדם חסר אנרגיה, עייף או חסר מנוחה.

פעמים רבות מתעוררת טראומה מהעבר או חרדה לאחר טראומה, קושי ליצור קשרים קרובים, או חוסר כיוון, בלבול ואובדן דרך. ברוב הפעמים זו הנפש שקוראת לנו “עורה”, האדם חש ריקנות, ומחפש להתמלא באוכל, סמים, אלכוהול וכן הלאה.
הטיפול הפסיכולוגי, מספק לכל אדם את הצורך המיידי בהבנה והכלה. כל אדם זקוק שיראו אותו ושיבינו אותו כפי שהוא באמת.

הרבה אנשים שואלים אותי – אורי, למה לי ללכת לטיפול? אשוחח עם חבר קרוב על כל מה שמעיק עלי. נכון?
לכאורה, זה נכון. גם עם חבר אנו משוחחים ומשתפים את אשר על ליבנו. אלא שזה שונה.
אני משווה את זה להבדל בין להסתכל בראי ולהסתרק או להסתכל בחלון ראווה ולהסתרק, התרחיש השני אפשרי אבל אז הצופה לא יבחין רק בעצמו אלא גם בכל מה שבחנות.

בשיחה עם חבר קרוב, שיחה עם חבר קרוב היא חשובה ונחמדה, ויכול להיות שהמסקנה בשיחה היא שאני צריך ״להירגע״ אבל איך נרגעים? מה עלי לעשות? מה השורש של המתח אצלי? מה הכלים המדויקים עבורי?
הפסיכולוג לעומת זאת, עובר הכשרה ארוכה כדי להצליח להפריד בין רגשותיו לרגשות המטופל. מכיר את ״נפש האדם״, יודע לזהות מה ״שורש הבעיה אצלך״ ולתת את הכלים המדויקים בכדי שתגיע למטרה שלך כך נוצר מצב בו המטופל מוצא את כל התשובות בתוך עצמו, תוך הכוונה של הפסיכולוג.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
איש ער בלילה

איך מוצאים פסיכולוג בעידן האינטרנט

מכירים את התחושה המשחררת שאחרי מסז’ איכותי? אחרי פינוק גופני שמהווה שחרור מכל העייפות המצטברת, כאבי השרירים והגב התפוס?
לא מעט אנשים מבינים שגם לנפש העדינה מגיע “מסז'” משלה.
מסז’ שלאחריו חשים טוב יותר- יותר קלילים, יותר נינוחים, יותר בטוחים בעצמנו וכן הלאה. למסז’ המפנק הזה לנפש קוראים- טיפול נפשי.

למצוא פסיכולוג בעידן האינטרנט זו משימה די מורכבת, שכן הרשת מלאה באתרים של פסיכולוגים, ונראה כי השפע פשוט מבלבל- פסיכולוג ילדים, פסיכולוג קליני, פסיכולוג חינוכי, פסיכולוג התפתחותי, כיצד נדע מה מתאים לנו בין ג’ונגל המושגים?
בואו ננסה לעשות מעט סדר.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי

שילוב טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעת טיפול פסיכולוגי בירושלים

אם הינכם סובלים מדפוס התנהגות הטורד אתכם בחיי היומיום, כגון: חרדה, תסמיני דיכאון, פוביות, קושי רגשי, מחשבות שליליות מציפות או התנהגות טורדנית-כפייתית על סוגיה השונים, יתכן שכדאי לכם לנסות טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הדוגל ביותר דיבורים ובפחות מעשים.
טיפולים אלו אינם מתיימרים למצוא את שורש הבעיה כדי לפתור אותה, אלא בדרכים לשינוי דפוסי ההתנהגות והמחשבה הבסיסיים כדי לחוש טוב יותר.
אם אתם נוטים פחות לדיבורים ויותר למעשים בפועל, יתכן מאוד שזהו סוג הטיפול המתאים עבורכם.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
אישה מחייכת ועוצמת עיינים

לא צריך ללכת רחוק כדי למצוא את האושר

נעים מאוד, שמי אורי פוקס, מטפל CBT ובשיטה הקוגניטיבית התנהגותית מוסמך ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית. בקליניקה שלי פועלים פסיכולוגים קליניים מוסמכים, אנושיים, הוגנים ומקצועיים.
כיוון שצוות המומחים עוסק בשיטות שונות של טיפול, אנו בונים תוכנית מותאמת באופן אישי לכל מטופל ומטופל, הכוללת את בחירת שיטת הטיפול המתאימה ביותר, ותוכנית טיפולים אישית המבוססת על התמקדות בבסיס הבעיה (באופן פרונטלי או אונליין).

אם הגעתם לשלב הזה, ככל הנראה יש בכם את הרצון לקבל עזרה. צרו עמי קשר, ואשמח לקבוע פגישה ראשונית שתאפשר לכם להכיר אותנו ואת דרך עבודתנו הטיפולית המיוחדת.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

יתרונות של טיפול CBT
נגן וידאו
מדוע אחד חווה חרדה ואחד לא?
נגן וידאו
מהי חרדה? תסמינים וסוגים
נגן וידאו
אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי