צלצלו עכשיו 077-8050570

התקפי חרדה סלבס

סלבס, מפורסמים, חתימה למעריצים

התקפי חרדה ידועים בקרב אנשים רבים אבל התקפי חרדה סלבס מוכרים יותר בקרב סלבריטאים ידועים בכל העולם וגם בישראל. אחת מהסלבריטאיות מספרת, שיצאה לאירוע עם חברה ובאמצע חשה שהיא מאבדת קשר עם המציאות. התחושה הייתה של דפיקות לב מואצות וחולשה בכל שרירי הגוף. היא עוד מספרת, שהיא לא הצליחה להזיז את רגליה והייתה לה תחושה של יובש בפה. על מנת לנסות ולהתמודד עם התחושה לבד, היא הסתכנה וניסתה בכוחותיה האחרונים לנהוג לביתה, אך הייתה משוכנעת שאלה הם רגע השפיות האחרונים שלה.

הסלבריטאית אובחנה כאחת שסובלת מהתקפי חרדה ועברה טיפול קוגניטיבי התנהגותי שהוא זה שמסייע במצבים אלה. כמוה, ישנם סלבריטאים רבים שחווים התקפי חרדה סלבס כמו שחקנים ושחקניות, זמרים וזמרות רקדנים, ספורטאים והרבה דמויות מוכרות אחרות. הדרך להיות כוכב או סלבריטאי, סלולה במכשולים רבים ולא כולם יכולים לעבור את ההתמודדות והשינויים הללו, עמידה בלו"ז צפוף, עד למשברים בחיי המשפחה שלבטח לא יאחרו לבוא בגלל העיסוק המתמיד של הסלב בחיי הבמה, הספורט וכדומה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
סלבס, מפורסמים, מעריצים

סחרור ההצלחה וחשיפה לקהל רב

ייתכן כי התקפי חרדה סלבס ומפורסמים נובעים מחשיפתם לקהל רב וכן הסחרור של הצלחה רבה, סדר חיים צפוף ועמוס מדי, הם אלה שגורמים להתקפי החרדה. בישראל, אחד מהזמרים הפופולריים ביותר, מספר שזה קורה לו גם על במה. יש לטפל בנושא זה, היות ועל מנת להמשיך בקריירה ללא תקלות, יש לטפל בבעיה, על מנת שניתן יהיה להתמודד עימה. במקרים קיצוניים, ניתן יהיה לשלב טיפול תרופתי עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, מה שיסייע במצבים אלה. לרוב טיפול בשיטת CBT, שהיא אחת השיטות המוכרות והמוצלחות בנושא של התקפי חרדה מסייעת למטופלים.

היום נטילת תרופות פסיכיאטריות בעשורים האחרונים, הפכה לתופעה נפוצה ורבים מהסלבריטאים, שיש להם התקפי חרדה סלבס, נוטלים תרופות אלה שבסופו של דבר ממכרות ושימוש ממושך בהם מוביל אף להתמכרות. העלייה בעולם של נטילת התרופות בין שנת 1990-2015 הייתה בקצב של 50%. הבעיה הנוספת היא, שאם בזמנו היה צורך לקבל מרשם לתרופות נגד התקפי חרדה, היום כבר כל רופא משפחה, רשאי לרשום תרופות אלה, מה שגורם לתרופות הפסיכיאטריות להיות בהישג יד, יותר מתמיד.

מטפלים רבים הדוגלים בטיפול בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, אינם סבורים כי תרופות מהוות פתרון יעיל, חוץ ממקרים של התקפות חרדה חמורות. מדובר על שינוי דפוסי התנהגות, תרגילי נשימה בעת התקפת חרדה, כך שניתן יהיה להתגבר על ההתקפות והתדירות שלהן תרד לאחר טיפול זה, שהוא יעיל קצר וממוקד. עוד שיטות לטיפול בהתקף חרדה.

התקפי חרדה סלבס – מעגל שקשה לצאת ממנו

ישנם אנשים שחשים התקפי פאניקה שהם נמצאים במרכזי קניות כגון קניונים שהומים אדם, או כשאר הם נמצאים בנהיגה ועוד סיטואציות אחרות. כאשר אדם מפורסם הסובל מתופעת התקפי חרדה סלבס, מתחיל לחוש בהתקפים אלה, הוא יימנע להסתובב ממקומות הומים או כל דבר שנוטע בו פחד, מה שיכניס אותו למעגל של התבודדות ופחד לצאת מביתו. כל עוד הוא לא יטופל, ההתקפות אף יגברו יחד עם החרדות והפחדים.

דבר זה יכול להשתנות, רק אם אותו סלבריטאי או סלבריטאית, יטופלו באמצעות מטפל מוסמך לטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT. אורי פוקס, הינו אחד מהמטפלים המוכרים אשר עוסק שנים בטיפול בחרדות קוגניטיבי התנהגותי. אורי נחל הצלחות במאות מטופליו והוא מקבל במרפאות הפרטיות שלו בהרצליה ובנתניה.

עוד מאמרים מעניינים באתר

אורי פוקס

אורי פוקס

אורי פוקס - מטפל בחרדות, דיכאון, ביטחון עצמי ובהפרעות. בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת חיפה, מטפל CBT מוסמך מטעם המרכז לטיפול התנהגותי קוגניטיבי - תל השומר ובעל מרכז "בטיפול אורי פוקס" .
אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי
Uri Fox
4.9
מבוסס על 52 ביקורות
powered by Google
מתנה חוברת טיפול בחרדות | אורי פוקס
לקבלת מדריך מתנה
הטעויות הקריטיות שאתה עושה שיש לך חרדה ואיך להימנע מהן?

השאירו את פרטיכם כאן: