צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדות קשות

חרדה, הינה הפרעה מעיקה וקשה אשר מקנה תחושה של חוסר ישע לסובלים ממנה. יש לציין כי טיפול בחרדות קשות, ייערך זמן רב יותר מאשר טיפול בחרדה ברמה שהיא מופחתת יותר. טיפול קוגניטיבי והתנהגותי הינו טיפול בכל סוגי החרדות, אבל בחרדות קשות הניחנות במחשבות שליליות, עייפות, בהלה, דיכאון, חוסר מיקוד התקפי חרדה יש לטפל באמצעות טיפול מחשבתי וקוגניטיבי הנקרא CBT. הטיפול מתמקד בדפוסי המחשבה ובשינוי הדרך שבה המטופלים לוקחים סיטואציות שונות. על המטופל ללמוד לקחת את החלפת הפרשנות השלילית בפרשנות מציאותית יותר, אשר מפחיתה את התחושות המשתקות שמקננות במטופלים.

כל הרעיון של טיפול בחרדות קשות הינה באמצעות קשת צבעונית של טיפול המתחיל בשיחה, כאשר בעזרתה, המטפל לומד אילו מחשבות מעכבות את המטופל\ת וניתן להוציא מתוך מחשבות אלה, תכנים סמויים. מטפלים בחרדות קשות, מתחילים באמונות היסוד של המטופל ועל מהותו ועל הסביבה שטבועים בילדותו ועד היום. המטופל נחשף לשלבים ולסיטואציות אשר מתעוררות אצלו כמו חוויית הפחד. יש לתרגל תרגילי רגיעה עם המטופל כמו שאיפות ונשיפות, הפעלת הגוף ולשבת עימו על רשימות מסוימות כאשר החשיבה יחד עם המטפל תגרום למסגרת פעולות אישיות למטופל.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

האם חרדות קשות הן מנת חלקו של העולם המערבי?

אנו רואים יותר ויותר אנשים סובלים מסטרס, דיכאון וחרדות קשות. תופעות מנטאליות מסוג זה, הולכות ונהיות לנפוצות יותר עם השנים, במיוחד בחלקים המפותחים של העולם המערבי. ייתכן ומדובר בטבעיות של החיים, כאשר אנו חיים בסביבה כה מתועשת וטכנולוגית. ייתכן וכל הקדמה, היא זו שמקשה עלינו בני האדם לפתח את החוסן הנפשי אשר גורם לנו להיכנס מהר יותר ללחץ, לאבד סבלנות או פשוט להיכנס לדיכאון וחוסר מיקוד. ישנם אנשים שמפתחים דיכאון או שמפתחים חרדות שונות באופן מוקצן, חוץ מתגובה חד פעמית. דבר זה, מוכיח כי על המטופל להתחיל בסדרת טיפול בחרדות קשות ולא באמצעות תרופות פסיכיאטריות לחרדות.  

האם הטיפול בחרדות קשות מותנה לגילאים מסוימים?

רבים מהמטופלים שאלו את אותה השאלה, אך יש לדעת כי טיפול בחרדות קשות, מומלץ לנוער, ילדים, מבוגרים ואפילו קשישים. הטיפול למעשה, מיועד למי שמעוניין בשינוי בחייו ולאיכות חיים טובה יותר ממה שהוא נמצא בה כיום.. החרדה, היא זו שמונעת מאנשים לרוץ קימה. לפעמים דאגה עשויה להשתנות לחרדה גדולה. אנשים אלה יהיו בעלי חוסר שלווה תמידית. ההרגשה הירודה והפאניקה היא זו שמשתלטת על חיי המטופלים ויש לטפל בה בהקדם על מנת שתופעה זו לא תחמיר. עוד בנושא טיפול בפאניקה.

אנשים הסובלים מחרדות קשות, הם לא אנשים שמחים, אך רבים אינם מודעים לעובדה, כי יש בהם כוח לשנות את המצב המעיק הזה וישנם כלים חיוניים ויעילים, אשר יכולים להקנות איזון. מטפלים בשיטת CBT, נמנעים מטיפול בתרופות והם בהחלט מגיעים להישגים מרשימים במטופליהם. כאשר המטופלים הסובלים מהתקפי חרדה קשים, פונים למטפלים, עצם הפנייה, מעידה כי קיימת תקווה גם אם היא מועטה. המטופל חש כי הוא הגיע לרמות כאלה של סבל ואובדן שליטה על חייו..

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:

כמה פעמים בשבוע, יש להיפגש עם המטפל על מנת להפחית למינימום את התקפי ותחושת החרדה?

מטופל המעוניין להתחיל עם טיפול בחרדות קשות עליו לדעת כי הוא חייב להתמיד בטיפול על מנת להשיג תוצאות טובות. יש להגיע לשיחות עם המטפל פעם בשבוע לפחות ולרוב גם יותר. התחייבות זו אינה פשוטה, היות והחרדות, עשויות להקשות על הגעתו של המטופל\ת אבל אם מתגברים עליהם ומתמידים להגיע לפגישות, יהיה סוג של קשר שיאפשר למטופל, לבחון את עולמו הפנימי והחברתי, כי ככל שהו ייחשף יותר לעולמו הפנימי, כך יהיו יותר שינויים חיוביים בחשיבה ובהתנהגות, מה שיקנה מטופל להשתחרר לחלוטין מהחרדות.

מה ההבדל בין חרדות לחרדות קשות?

ישנם כאלה, הסבורים כי חרדות או דיכאון הן תופעות שבהחלט ניתן להתמודד איתן, כמו ע"י חופשה, החלפת מקצוע או מקום עבודה, מקום מגורים וכיו"ב. מיותר לציין, כי תופעות אלה, עשויות להופיע באופן כה חמור וקיצוני עד כדי נטרול התפקוד  היום יומי ואורח החיים בכלל. ישנם אנשי אשר מאבדים את מקום עבודתם, מתנתקים מהמשפחה או פשוט מאבדים עולם שלם שבנו במו ידיהם וחיים שלמים, היות ואינם ידעו כי קיים טיפול בחרדות קשות שפשוט עובד נכון.

כאשר ישנה עבודה משותפת בין המטופל למטפל, ניתן יהי לפתח דפוסים לחיים נכונים באמצעות עבודה משותפת. הטיפול בשיטת CBT, מחזק את ביטחונו העצמי של המטופל ועוצר חרדות ומחשבות פסימיות. המטופל יבין מה העכבות שמנעו ממנו לנהל אורח חיים נורמטיבי ותקין. באמצעות טיפול בחרדות קשות, ניתן לקבל כלים שיוכלו להעריך את המצבים העתידיים שהמטופלים ייתקלו בהם. המטופלים, יוכלו להחזיר את ההתקפות לפרופורציות הנכונות, מבלי ליטול תרופות פסיכיאטריות. ניתן להתקדם עם המטופלים לאט ובקצב שלהם, כך שבדרך זו, יוכלו לחזור לשגרה ולתפקוד נורמטיבי מלא.

המחר יכול להיות יום טוב ושמח יותר, נטול חרדות ודיכאון. רוצה לשמוע איך?

טיפול נכון בחרדות קשות שפשוט עובד

על מנת להתגבר על התקפי החרדות הקשות, יש לפנות אל פסיכותרפיסט מומחה בתחום. אחד מהמטפלים מוכרים ביותר באזור המרכז הינו אורי פוקס שהוא גם בעל תואר ראשון ותואר שני  בעבודה סוציאלית ומומחה בטיפול מסוג CBT. בקליניקה שלו בפולג בנתניה ובהרצליה, הוא מעניק טיפול אישי אשר מותאם לאופיו וצרכיו של כל מטופל. יחד המטופלים מתגברים על הקשיים ובאמצעות הטיפול המסור והמקצועי של אורי פוקס המטופלים לומדים כיצד להתמודד מול הקשיים שבהתקפי החרדה ולהתמודד מולם בהצלחה.

גם מי שסובל מביטחון עצמי ירוד או מדיכאון, ניתן יהיה לטפל בביות אלה בהצלחה באמצעות טיפול ייחודי פוקס מטפל בקליניקה שבבעלותו. במידה ואתם מעוניינים לחוות שינוי משמעותי, למצות את הפוטנציאל הטמון בכם, תוכלו להגשים מטרות ויעדים להתגבר על הקשיים ולנהל אורח חיים תקין ואף להגשים את השאיפות שעד כה הוזנחו בגלל חוסר טיפול מתאים.

אני מעניק טיפול אישי, המותאם לאופיו וצרכיו של כל מטופל. אנו עוברים יחד בין התחנות שיוצרות את הקשיים של המטופל ובעזרת הטיפול הוא למד כיצד להסתכל בצורה נכונה יותר על עצמו ועל הקשיים הללו ולהתמודד איתם בהצלחה.

אם גם אתם רוצים לחוות שינוי משמעותי בחייכם, למצות את הפוטנציאל שבכם, להיות מאושרים יותר, להגשים יעדים ומטרות, אני כאן בשבילכם. אתם מוזמנים לפנות אלי ויחד נמצא את הדרך להתגבר על הקשיים ולהגיע להגשמה ומימוש עצמי.

למה השיטה שלנו
יעילה כל כך?

כי פותרים את הבעיה מהשורש

בלי פלסטרים או קיצורי דרך. אנחנו מבקשים למצוא פתרון מלא, כדי שמצבי החרדה והדיכאון לא יחזרו שוב בעתיד. זו הסיבה שאנחנו מקפידים לחקור לעומק ולאבחן את שורש הבעיה, במטרה לתת מענה הוליסטי ולפתור את העניין עד תומו.

כי מקבלים כלים יישומיים

המטרה שלנו היא להעניק למטופלים שלנו כלים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות החיים שלהם. אנחנו נותנים מענה קונקרטי למטופל, כך שבתוך מספר טיפולים כבר יהיה ניתן להרגיש בהבדל משמעותי.

כי אכפת לנו – גם מחוץ לקליניקה

אנחנו יודעים שהתהליך לא נעצר כשהפגישה נגמרת וחשוב לנו להיות שם עבור המטופלים שלנו לכל אורך הדרך. הצוות שלנו זמין ומלווה את המטופלים באופן אישי גם מעבר למה שקורה בחדר הטיפולים.

כי מרגישים שינוי ורואים תוצאות

וזה קורה מוקדם משחשבתם: מטופל שמחויב לתהליך יוכל להבחין בהבדל כבר בשלב מוקדם יחסית של הטיפול. כשהתוצאה ניכרת בשטח – עולים גם הסיכויים להתמיד ולהצליח ליצור שינוי מהותי וקבוע באיכות החיים.

כי יש לזה סוף

אין כאן ניסוי, טעייה ותהייה או התחייבות שלא יודעים איך ומתי היא תיגמר - זהו תהליך טיפולי ממוקד וקצר מועד. התהליך מותאם אישית לכל מטופל ומבוסס על אבחון מדויק של הבעיה וכיצד היא מתבטאת בחיי היומיום.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)
תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים:

Call Now Buttonחייגו אלי