צלצלו עכשיו 077-8050570
שיחת ייעוץ

077-8050570

פסיכולוג בבאר שבע

פסיכולוג בבאר שבע

מתחים, לחצים נפשיים, משבר אישי או משבר זוגי, לעיתים מצבים שונים בחיים גורמים לנו למצוקה רבה ולתסכול. אל התחושות הלא פשוטות הללו מתלוות פעמים רבים תחושה של בושה או האשמה עצמית בכך שלא צלחנו את ההתמודדות באופן חיובי. אם החלטתם להתחיל בטיפול פסיכולוגי ולגשת לטיפול אצל פסיכולוג בבאר שבע, הרי שבחרתם בצעד הראשון למען עצמכם. כיצד תדעו למי לפנות ואיזו שיטת טיפול מתאימה לכם?

כולנו מתמודדים עם מתח, שינויים פתאומיים או אירועים קשים, אשר עלולים לגרום לנו לחוש מוצפים מהם ולהותיר אותנו חסרי אונים, מתוסכלים או עצובים. במקרים לא מעטים אנחנו חסרים את היכולות והכלים להתמודד עם מצבי המשבר הללו בכוחות עצמנו ועל כן ההתמודדות מלווה בתחושת התמודדות עם לחץ, חוסר ביטחון עצמי וכן תסמיני חרדה. מצבי משבר כאלו ואחרים הם מנת חלקם של רבים, לעיתים רבים משניתן לשער, והם תוצר של נסיבות חיים כמו מעבר דירה, פיטורים מהעבודה, אובדן, התמודדות עם גירושין ועוד סיבות רבות ומגוונות.

תפקידו של הטיפול הפסיכולוגי הוא לכוון אותנו בדרכנו, לצד המהמורות והמכשולים, ולסייע לנו בתפישת חיים חיובית ומיגור מחשבות שליליות ומטיבה בהתמודדות עם שינויים ומשברים. הבחירה בטיפול הנכון לכם ובפסיכולוג המתאים עבורכם, היא משמעותית לכל תהליך טיפולי מוצלח. כך תעשו זאת:

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
פסיכולוג בבאר שבע

אולי כדאי לפנות לייעוץ פסיכולוגי

שוב ערן התחיל את יום העבודה בתחושת כבדות וייאוש. שוב אין לו אנרגיה למתחים ולמטלות האינסופיות במשרד, לשעות העבודה הקשות ולתחושה שהוא פשוט לא מוערך כראוי.
גם בבית המצב לא מזהיר והוא ידע שהוא חוזר לרעש, כאוס והרבה עייפות והאשמות. כבר זמן מה שהוא מתלבט כיצד להמשיך. ברור לו שבמצב הנוכחי לא יוכל להחזיק מעמד לאורך זמן. הוא לא מאושר, לא מסופק ולא מוצא אופק חיובי להיתלות בו ולשאוב ממנו כוח ואנרגיה.
חברים המליצו לו על פסיכולוג בבאר שבע, שיוכל לסייע לו בהתמודדות ובהבנת הקושי. האם כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי? ערן מתלבט. חש מעט אשמה ואפילו מתבייש לקחת את הצעד הראשון, למרות שבתוך ליבו הוא מבין כי הגיעה העת לעזרה מקצועית.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
איש נושם אוויר ומחייך

למה היום כמעט כל אדם שני פונה לטיפול פסיכולוגי

ערן הוא ממש לא מקרה יוצא דופן. כולנו מתמודדים עם משברים וכיום, אנשים רבים מאשר בעבר פונים לטיפול פסיכולוגי ממגוון רב של סיבות, המכנה המשותף לכולם הן תחושות תסכול וייאוש המלוות בתחושה של חוסר כיוון. לתפישתי כמטפל מקצועי אני סבור שאנשים רואים מסביבם אנשים שכביכול “מצליחים” הרבה יותר מהם. האינטרנט והרשתות החברתיות מציגות את האנשים שמסביבנו כמצליחים, כאלו שחיי הנישואין שלהם תמיד מאושרים ושמרוויחים הרבה כסף. אז לפתע הם מגלים כי הם עצמם תקועים במקום- העבודה שלהם לא מספקת אותם, וגם בחייהם האישיים הם לא מאושרים.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי

פסיכולוג בבאר שבע- מרחב בטוח בו ניתן לשתף את כל מה שמציק

הפניה לטיפול מהווה את השלב הראשון ביוזמה ובתהליך אקטיבי שמטרתו להשיב לנו את איכות חיינו, על כל המשתמע מכך. הטיפול הפסיכולוגי מאפשר לפסיכולוג ולמטופל להתחיל בהתרת הקשרים ובבניית מרחב טיפולי. בראשיתו, המטופל יבדוק האם יש לו כימיה עם המטפל, כיצד הטיפול יסייע לו ומהו התהליך הטיפולי הנכון עבורו.

טיפול פסיכולוגי הנו מפגש אינטימי ייחודי ואישי, בו נוצרת אינטראקציה ושיח מילולי ולא-מילולי בין המטפל למטופל, אשר המוקד שלו הוא עולמו של המטופל, קשייו ובעיותיו. הטיפול הפסיכולוגי מאפשר מרחב בטוח בו ניתן לשתף, להכיר ולבחון לעומק את הרגשות, המחשבות וההתנהגות שלנו, בסביבה אמפתית ומכילה. מטרת הטיפול להבין את שורש הבעיה, ללמוד כיצד להתמודד עמה, לקבל כלים מדויקים במטרה לפטור אותה, לצמוח ולהתפתח ולהגיע להגשמה ומימוש עצמי.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
איש ער בלילה

איך לבחור פסיכולוג מתאים

עם ההבנה על חשיבות הטיפול הפסיכולוגי והמפגש עם פסיכולוג, עולה גם השאלה כיצד נבחר פסיכולוג המתאים עבורנו. הנה כמה נקודות חשובות:
איזה סוג ייעוץ אנו מחפשים?- ראשית, חשוב להגדיר איזה סוג של ייעוץ אתם מחפשים. הבחירה האם מדובר בהדרכה, נושא ספציפי או ייעוץ פסיכולוגי מעמיק לטיפול בחרדות ושאר סוגי בעיות, תסייע לכם בהכוונה בנוגע לבחירת איש המקצוע המתאים.

ניסיון וותק– מן הסתם בבחירת הפסיכולוג המתאים חשוב לתת את הדעת על ההכשרה ושנות ניסיון שלו וכמובן תחום ההתמחות. מכיוון שבימינו המידע הזה נגיש לכולנו, נוכל להתרשם מהניסיון ומהמיומנות המקצועית בקלות.
המלצות וחוות דעת– אמצעי נוסף לבחירת הפסיכולוג עבורנו יהא ההמלצות וחוות הדעת עליו, הן באמצעים גלויים והן מפה לאוזן, חברים וכד’.

מידת ההתאמה בין מטפל למטופל– בנוסף וחשוב לא פחות, כל פסיכולוג מביא עמו את גישתו המקצועית והאישית לטיפול ולכן חשוב לבדוק את מידת ההתאמה עוד טרם הטיפול. כיצד? בקריאת חומר מקצועי, מאמרי דעה ועוד חומר פרסומי אשר ישמש לכם אינדיקציה על תפיסתו האישית והטיפולית.

שמרית לא רצתה להביא ילדים לעולם. היא היתה מודעת לכך שהבחירה שלה שונה מרוב האנשים ועל כן לא נתפסת כנורמלית בעיני החברה, והיתה זקוקה לאישור. בשיתוף מלב אל לב, סיפרה לי כי היא לא היתה מסוגלת לחשוב על כך, מאחר ורוב שנות ילדותיה טיפלה בשבעת אחיה הקטנים במסירות.
האם היא בסדר? שמרית היתה זקוקה למרחב הטיפולי, למקום הבטוח והמוגן כדי להתחיל ולשחרר את הרגשות הקשים שהציפו אותה.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי

פסיכולוג בבאר שבע- אבני הדרך לטיפול מוצלח

כולנו שונים זה מזה. עבור ערן, ידידנו מתחילת המאמר, הקושי מוחשי ואמיתי.
ואילו רבים אחרים, מתנהלים כך לאורך שנים ואינם רואים בכך כל קושי או בעיה. אין ספק כי השוני הזה הופך את העולם למגוון וצבעוני. אכן, כולנו שונים ובעלי צרכים שונים, אך אמון, ביטחון והבנה בקשר הטיפולי הם יסודות משותפים לכולנו. מרחב טיפולי שואף להיות מקום בטוח ומוגן, בו ניתן לגעת באופן עדין ומקבל ברגשות לא קלים ולהתחיל לשחרר את השפעתם החזקה עלינו. טיפול הינו תהליך הדרגתי. מתקיימות בו חוויות של התקדמות אך לצדן עשויות להתקיים גם חוויות של נסיגה. ממש כמו כל תהליך של גדילה והתפתחות הוא מכיל בתוכו רגעי שמחה ושחרור אך גם תסכול. קבלת הקשיים וההבנה כי מדובר בתהליך הדרגתי, מהווים חלק משמעותי בהצלחת הטיפול.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
אשה מחייכת על הים

התמודדות, שינוי חיובי ואיכות חיים- הטיפול הפסיכולוגי בשיטת ה- CBT

נעים מאוד, שמי אורי פוקס , בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך. אם אתם מרגישים כלואים במעגל של חוסר אונים, תסכול או ייאוש, אני כאן על מנת לספר לכם כי יש פתרון .
בקליניקה מחכים לכם צוות של פסיכולוגיים ומטפלים מהשורה הראשונה שרוצים לסייע לכם להיפטר מהבעיה שלכם ולחוות רוגע והקלה. מדובר בטיפול מעשי וקצר מועד, אשר הצלחתו מוכחת מחקרית במצבים רבים.
אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר, יחד נוכל להתמודד עם הקשיים והמכשולים ולהשיב לכם אנרגיה וחיוניות לאורח חיים תקין ובריא.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

יתרונות של טיפול CBT
נגן וידאו
מדוע אחד חווה חרדה ואחד לא?
נגן וידאו
מהי חרדה? תסמינים וסוגים
נגן וידאו
אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי