צלצלו עכשיו 077-8050570
שיחת ייעוץ

077-8050570

טיפול פסיכולוגי בחיפה

טיפול פסיכולוגי בחיפה

ממשברים, סימני שאלה וצמתי דרכים ועד לדיכאון חזק, תסמיני חרדה וחרדה לאחר טראומה– אלו הם רק קצה הקרחון של ההתמודדויות של רבים מאתנו במרוץ החיים התובעני שבו כולנו לוקחים חלק.
החיים המודרניים מציבים בפנינו דרישות אינסופיות המהוות מעמסה פיזית ונפשית יום-יומית. עומס ודחק בעצימות גבוהה ולאורך זמן עשויים לגרום לקשת של קשיים נפשיים, החל ממתחים קלים ועד להפרעות נפשיות. טיפול פסיכולוגי בחיפה על זרמיו השונים מסייע בהתמודדות הלא פשוטה הזו.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי בחיפה

כיצד עובד טיפול פסיכולוגי בחיפה ומה תרומתו

הטיפול הפסיכולוגי מהווה אמצעי עוצמתי אשר מטרתו לסייע בהתמודדות עם קשיים, להציע כלי התנהלות טובים יותר ולשפר את מצבו הרגשי, הנפשי והגופני של המטופל ביחס למתחים, לאתגרים ולבעיות איתם הוא מתמודד.

מיקה היא חיילת צעירה ומשוחררת, אשר סיימה לא מכבר את שירותה הצבאי. במהלך השירות מילאה תפקיד אותה הגדירה כ”שולי למדי” וחשה שלא תרמה רבות במסגרת הצהלית. לאחרונה נרשמה ללימודים גבוהים ונדרשה למספר בחינות כניסה, בהן הרגישה חסרת בטחון ויכולת. מיקה פנתה בהיסוס לטיפול פסיכולוגי מתוך תחושה קשה של חוסר מסוגלות וביטחון עצמי נמוך. לדבריה, ישנו פער גדול בין יכולות שהיא יודעות שקיימות בה, לבין הביצוע הכושל שוב ושוב.
או במילותיה : “תסכול גדול וחוסר אונים מן המעגל הזה שאני לכודה בו, שבו מצד אחד אני מאמינה בעצמי ומצד שני מפספסת כל הזמן ולא יכולה שלא להרגיש ככישלון”

הכלא אותו בנתה מיקה במו ידיה

האם מיקה נידונה לחוש ככישלון? בוודאי שלא. למתבונן מהצד ברור כי מיקה שבויה ב”כלא” אותו בנתה במו ידיה. אומנם לא מדובר בכלא פיזי של ממש, אך השפעותיו על חייה, קשות לא פחות. הכלא של מיקה מורכב מקונספציות ותפיסות שגויות, אותן היא מאוששת שוב ושוב בדפוסי התנהגות שאינם מטיבים אתה כלל. ובכך היא משעתקת דפוס חוזר של סיבה ותוצאה אשר מביא לתחושת החמצה קשה ותסכול.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
איש נושם אוויר ומחייך

מהי ההגדרה של הטיפול וכיצד הוא יכול לסייע למיקה

הטיפול הפסיכולוגי הוא כלי טיפולי מופלא אשר תפקידו לסייע לנו בהתמודדויות השונות בחיינו, ממש כמו אצל מיקה ואחרים, מטרתו לשנות דפוסי חשיבה התנהגות ומחשבות שליליות, לשקף ולהבין את הסיבות לתחושות קשות או להתנהגויות שליליות, וכן לאפשר לנו, תוך שימוש בשיטות טיפול שונות כמו טיפול בחרדות, להתגבר על קשיים ומתחים, לשקם את תפיסת עולמנו ולהביא לאמונה ולשיפור עצמי בתהליך הדרגתי ובטוח. במהלך השנים הטיפול הפסיכולוגי התפתח והעמיק וכיום מוצעים טיפולים פסיכולוגיים הנשענים על גישות שונות כמו הגישה הדינמית, הגישה של הטיפול הקוגניטיבית התנהגותית ועוד.

מהו “הלחם והחמאה” של הטיפול הפסיכולוגי

יותר מהכל, ה”לחם והחמאה” של כל טיפול פסיכולוגי , בכל גישה אשר תהא, נשען על אותו קשר טיפולי ייחודי, תחושת האמון והקרבה הנרקמת בין המטופל למטפל. הקשר הטיפולי מהווה תשתית בכל גישה טיפולית שהיא, והוא תנאי סף לכל טיפול שנוכל לתאר כטיפול אפקטיבי ומוצלח.
קשר טיפולי מבוסס נבנה בהדרגה ולאורך כל הטיפול שלב אחר שלב, במפגשים ובאינטראקציות בינאישיות בין המטופל למטפל. ראשיתו ביכולת הדדית לכנות ולפתיחות, להכלה והבנה ללא שיפוטיות לצד קבלה אותנטית. הוא מורכב מהיכולת של המטפל לאמפתיה לכאב ולקושי של המטופל, למחשבותיו ולנקודת המבט שלו, מכבוד ואמון הדדיים שנבנים במרחב הטיפולי ומייצרים תמיכה, רשת של הגנה ותחושת ביטחון.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
טיפול פסיכולוגי

כיצד פועל הטיפול הפסיכולוגי

כפי שציינו ישנן גישות רבות ומגוונות לטיפול פסיכולוגי. במהותן, הן שואפות למטרה דומה, אשר מושגת באמצעים שונים התלויים בבסיס התיאוריה והפרקטיקה של כל גישה. בבסיס כל טיפול מונח הקשר הטיפולי הייחודי, אותו סקרנו קודם ומאפיינים “על-טיפוליים” של המטפל ושל המרחב הטיפולי החל מאמפתיה, קבלה, מעורבות רגשית, הבנה, הזדהות, חום ועד להעדר שיפוטיות ויכולת הכלה. הללו יוצקים ומרכיבים את הברית הטיפולית הייחודית הנרקמת בין אדם לאדם. במרבית הטיפולים הפסיכולוגים מתקיים מפגש אישי מקדים, אשר מטרתו הכרות, הערכת מצב וכן והגדרה של המטרה הטיפולית בשיתוף המטופל.

טיפול פסיכולוגי בגישת ה CBT- טיפול קוגניטיבי התנהגותי

הגישה הקוגניטיבית – התנהגותית הציעה פרשנות שונה וייחודית על ההתמודדות עם משברים ומתחים וכמוה גם תהליך טיפול הCBT שונה מטיפול מסורתי בהיותו טיפול פרגמטי ומוכוון תוצאה. ככזה, הוא מתמקד ב”כאן ועכשיו”, בוחן את הקושי באופן מציאותי ושורשי ומנסה להציע פתרון מעשי ומהיר ככל שניתן שיפטור את הבעיה לתמיד ויתן את הכלים הנכונים עבור המטופל.
הקשר הטיפולי בטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, מושתת על שקיפות, אקטיביות , שיתוף פעולה, שקיפות ושותפות הדדית בתהליך אשר נעשים בסביבה תומכת ומחזקת.
במהלכו, המטופל והמטפל מזהים את מטרת הטיפול ואת מהלכו . המטופל לומד בהדרגה על שיטות וכלים יעילים להתמודדות חיובית במצבים אשר תפס כבלתי אפשריים בתחילת הדרך. היכולות החדשות הללו יאפשרו למטופל לא רק להתמודד נכונה עם המצב הנוכחי, אלא גם לבצע שינויים משמעותיים בתפיסותיו, בגישתו לעולם ובהתנהגותו.

אורי, אני רוצה להפסיק לסבול!
אישה מחייכת ועוצמת עיינים

טיפול פסיכולוגי בחיפה – לטפל בנפש בדיוק כמו שמטפלים בגוף

החיים מזמנים לנו שמחה ואושר, לצד אתגרים וקשיים לא מעטים. לעיתים, הקושי להתמודד עמם לבד מייצר מתחים וסבל רב עבורנו ועבור הסובבים אותנו. בדיוק לשם כך נועד הטיפול הפסיכולוגי אשר משמש כלי מקצועי ורב עוצמה בהתמודדות עם קשיים ואתגרים וכן בהבניית כלים אשר יסייעו לנו להתנהל טוב יותר ולשפר את איכות חיינו.
הטיפול הפסיכולוגי מקביל לטיפול הרפואי שכולנו מקבלים, רק שבמקום לטפל בשברים או בפצעים, הוא מספק מענה לכאבים הנפשיים שלנו, לתסכולים ולחרדות הפוגעים באיכות חיינו.

בקליניקה האינטימית והנעימה של אורי פוקס פועל צוות מיומן ומקצועי, אשר מציע טיפול פסיכולוגי ייחודי ומותאם צרכים.
הטיפול הפסיכולוגי בקליניקות מתאים לבני נוער ומבוגרים, מסייע בהתמודדות עם מגוון רחב של קשיים ואתגרים ומקנה יכולות חשובות אשר משמשות ככלי עזר חיוניים בהווה ובעתיד. צוות הקליניקה מציע מענה טיפולי נגיש ומותאם אישית לצרכיו הייחודיים של כל מטופל. .
אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהכיר מקרוב את הצוות הייחודי והמקצועי שלנו.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

אורי פוקס - מטפל בחרדות ובעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני חינם
מטופלים שעברו טיפול אצלנו משתפים:
תוכן עניינים

מאמרים אחרונים שעלו לאתר

יתרונות של טיפול CBT
נגן וידאו
מדוע אחד חווה חרדה ואחד לא?
נגן וידאו
מהי חרדה? תסמינים וסוגים
נגן וידאו
אהבתם את המאמר?

שתפו ברשתות החברתיות

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שלחו למייל
Call Now Buttonחייגו אלי