צלצלו עכשיו 077-8050570

טיפול בחרדה ודיכאון

טיפול בחרדה ודיכאון - מרכז בטיפול - אורי פוקס

טיפול בחרדה ודיכאון – מה ניתן לעשות?

אנשים רבים בעולם סובלים מתופעות ומחלות נפשיות, והבולטות שבהן אלו חרדה ודיכאון. למה הן מקשות עלינו? מה מיוחד בהן שאנחנו מוכרחים לקחת טיפול כדי להתמודד איתן? האם יש טיפול יעיל מול חרדה ודיכאון?

מחקר של ארגון הבריאות העולמי משנת 2022 מראה שאחד מכל שמונה אנשים בעולם סובל מדיכאון או חרדה. מדובר במחלות נפשיות המוכרת לרבים הסובלים ממנה ולסביבת בני המשפחה והחברים הקרובים שעלולות להשפיע על כל תחום בחיים – זוגיות, משפחה, חברים, קריירה, ובילויים. החרדה יכולה להיות כל כך עוצמתית ומאיימת שבגללה אפחד לצאת מהבית, אפחד לנסות למצוא זוגיות ולא אצליח להתקדם בעבודה בגלל החרדות.

גם דיכאון הוא תופעה נפשית נפוצה והוא גורם לדאון, לתחושת באסה, שאין לי סיכוי להצליח בחיים בגלל שאני לא מספיק טוב וזה גורר התנהגות פסיבית ומופנמת, אדישות לסביבה, למשפחה שלי, לחיים שלי, לעבודה שלי ולסיכוי שלי לחיי שגרה טובים ואופטימיים.

למה חרדה ודיכאון מקשים עלינו?

בני האדם הם יצורים חברתיים שאוהבים ליהנות מחוויות חברתיות, לשמוח, לשאוף להישגים, להגיע למטרות שונות בתחום הזוגיות, משפחה, קריירה, בית, טיולים, תארים ולימודים ולהגשים חלומות. חרדה ודיכאון מקשים ומשבשים בדיוק את הרצון וההנאה מהדברים האלה.

חרדה נוטעת בנו פחד ותחושת איום בפני סכנה. לפעמים כולנו חוששים לעשות משהו, אבל כאשר מדובר בחרדה, הפחד הוא עוצמתי ומונע מאיתנו לחלוטין לעשות דברים שאנחנו אוהבים ורגילים לעשות כמו כל אדם אחר.

דיכאון נובע מתוך ייאוש שלא אצליח בשום דבר, ביטחון עצמי נמוך, באסה במצב תמידי. חוסר האמונה בעצמי והמחשבה שאני לא אצליח למצוא עבודה, לא אצליח בלימודים או לא אצליח למצוא זוגיות מונעת ממני מראש לנסות להצליח.

הקושי האמיתי עם חרדה ודיכאון בא לידי ביטוי כשהם מופיעים במלוא כוחם ועם תסמינים רבים. במצב כזה שגרת החיים שלנו נפגעת, הפחד נראה מוחשי, הכאבים מתסמיני החרדה נראים עוצמתיים ומקיפים באופן שלא מותיר לנו ברירה אלא למנוע מעצמנו לצאת מהבית, תחביבים, חלומות ובילויים כדי לא להתמודד עם הפחדים או כי אין לנו מוטיבציה להצליח. כשאנחנו לא מוכנים לצאת מהבית מפחד שיקרה לנו משהו או שאנחנו לא ניגשים לריאיון עבודה כי מראש אנחנו בדיכאון ולא חושבים שיש לנו סיכוי לקריירה מוצלחת.

 

לפני כמה שנים הייתה תקופה שפשוט הייתי לא רגועה. לא בבית, לא בעבודה, לא היה לי ראש להנות ‏עם אחותי או אמא שלי. כל דבר הקפיץ אותי. כל דבר הוציא אותי מאיזון. בקליניקה של אורי קיבלתי ‏בדיוק את הפתרון שהייתי צריכה. הבנתי מה מניע את החרדה הזו והתקווה שרציתי כל כך להיאחז בה ‏קיבלה צורה ופנים. אין ספק שאחרי הטיפול, התסכול פסק והחיים שלי התמלאו באנרגיה מחדש.‏

מאמצע התואר תקופת הלימודים הייתה לי סיוט אחד גדול. לא משנה כמה התאמצתי, כמה החברים ‏ניסו לתמוך, אחים שלי והמרצים ניסו לתמוך, הייתי פשוט בתקופת באסה אחת ארוכה. ניסיתי בכח ‏לצאת מזה, הלכתי לחברים לשתות קצת, נסענו לים המלח, הייתי בחו"ל לחופשת התאווררות. אבל ‏שום דבר לא עזר. לא מצאתי את הכח להשקיע בלימודים, לא יכלתי לקום בבוקר. פיזית לא היה לי את ‏הכוחות הביטחון שלי היה ברצפה.‏ לא הייתה תקווה ולא ראיתי דרך למצוא פתרון.‏ אחרי כמה תרופות שלקחתי שלא ממש הרימו אותי, חברה מהלימודים המליצה על מטפל בשם אורי ‏פוקס. קבעתי אצלו פגישה לטיפול ובאמת שאני מוריד בפניו את הכובע. שיטת הטיפול עזרה לי לעקור ‏מהשורש את החששות, את המחשבות המטרידות ואת הלילות הלבנים. בלי הטיפול של אורי אני לא ‏חושב שהייתי מוצא מחדש את התקווה.‏

אז איך מנצחים את הדיכאון והחרדה?

קודם כל חשוב לדעת שאפשר לנצח את הדיכאון והחרדה. אפשר למצוא פתרונות לחיות עם החרדה, עם הבאסה, עם ה"דאון" והתסמינים.

אנחנו לא צריכים לוותר על החיים שלנו. טיפול בחרדה קיים בשני מישורים. מישור תרופתי ומישור טיפולי התנהגותי כשהמטרה היא להוריד את המתח, את הפחד מהתסמינים ולהעלות את הביטחון העצמי. טיפול תרופתי מגביר פעילות של הורמונים במוח האחראים להרגיע את החרדות, את החששות ואת המתח.

תרופות מוכרות ונפוצות לטיפול בדיכאון וחרדה הן ציפרלקס ופרוזק ונוטלים אותם עם מרשם רופא.
מישור נוסף לטיפול בחרדות הוא באמצעות ירידה לשורש החרדה או לבסיס הדיכאון. להבין מה מעכב אותנו, מה מפחיד אותנו ומה מוריד לנו את הביטחון.

באמצעות כלים מקצועיים ניתן בהחלט למתן את התסמינים, להחזיר לעצמנו את שמחת החיים, להפסיק לפחד ולהתחיל להעז. טיפול אמיתי יכול לתת פתרון לקשיים שלנו ולתת לנו תקווה לצאת מהתסכול ומהבאסה לחיים חדשים.

למידע נוסף על טיפול בדיכאון >>>

להלן מספר נתונים וטבלה המרכזת מספר נתונים על דיכאון וחרדה עפ"י מחקר של ארגון הבריאות העולמי (WHO):

אחד מכל שישה בוגרים בישראל חווה דיכאון או חרדה במהלך חייו.

בשנת 2015 5% מהאוכלוסייה נטלו תרופות נגד דיכאון וחרדה.

בשנת 2022 7.5% מהאוכלוסייה נטלו תרופות נגד דיכאון וחרדה.

חרדה

דיכאון

5% מהישראלים חוו חרדה במהלך חייהם

11% מהישראלים חוו דיכאון במהלך חייהם

43% מהישראלים שחוו חרדה. אובחנו ברמה חמורה

46% מהישראלים שחוו דיכאון. אובחנו ברמה חמורה

35% מהישראלים שחוו חרדה. אובחנו ברמה בינונית

39% מהישראלים שחוו דיכאון. אובחנו ברמה בינונית

22% מהישראלים שחוו חרדה. אובחנו ברמה קלה

15% מהישראלים שחוו דיכאון. אובחנו ברמה קלה

0/5 (0 Reviews)
האם המאמר עזר לך להבין את הנושא?
אורי פוקס

נעים מאוד, שמי אורי פוקס בעל תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ומטפל CBT מוסמך ואני כאן כדי לסייע לך!

צרו קשר

או השאירו פרטים:

מהי חרדה? תסמינים וסוגים
עוד מאמרים שעלו לאתר
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: