צלצלו עכשיו 077-8050570

דיכאון נעורים

דיכאון, הינו אחת ממצבי הרוח הנפוצים בקרב ילדים, נוער, מתבגרים ומבוגרים. בעיה זו, פוגעת ב-5% מאוכלוסיית העולם המערבי. על פי ארגון הבריאות העולמי, דיכאון נובע משילוב של כמה גורמים חברתיים, פסיכולוגים וביולוגיים. ראשית, לגנטיקה, קיימת השפעה של הפעילות הכימית במוח. ניתן למצוא גורמים גופניים אחרים, אשר מהווים סיכון כגון מחלות לב וכלי הדם וכן, שינויים ברמת ההורמונים. יש לדעת, כי צריכה ממושכת של סמים ואלכוהול, מגבירה את תופעת הדיכאון.

בתופעה כגון דיכאון נעורים, ישנם גורמים סביבתיים כמו, גירושין של ההורים, גורמי מתח אשר מובילים לדיכאון, מותו של אדם קרוב, התעללות מינית או גופנית תאונה קשה, לקויות למידה או מחלה. נערים ונערות רבים, חשים דחויים בחברת חברים מהכיתה, ציפיות גבוהות מדי מצד ההורים ועוד. גם מתח מופרז, עשוי לגרום לדיכאון. מתח נפשי יפגע בנוער יותר, בשל השינויים הביולוגיים שהם חווים.

זה מה שהמטופלים שלנו מספרים:

דיכאון בשנים הקריטיות להתפתחות הנער או הנערה

כאשר מדובר על תופעה כמו דיכאון נעורים, מצב זה, עשוי לפגוע במגוון תחומים בחיי נער או נערה. השנים של התפתחות הנער או הנערה, הינן סוערות ולא קלות כלל וכלל. זו הסיבה כי דיכאון מסוג זה, עשוי להוביל לנטייה לניסיונות אובדניים ופה טמונה הסכנה הגדולה ביותר. נראה, כי בעיית דיכאון בקרב נוער, שכיחה יותר בקרב בנות מאשר בקרב בנים והגורמים לכך הם מתח שנובע מהטרדה או התעללות רגשית, גופנית או מינית.

הורים רבים, אינם מודעים למצבן של בנותיהן הנמצאות בשיא המתח הנפשי או הדיכאון שהן חוות. ההורים ברובם הגדול, נוטים להתייחס לתופעת דיכאון נעורים כתופעה נורמטיבית. למרבית המזל, הנוער כאשר חש בדיכאון, נוטה יותר לשתף פעולה בטיפול בדיכאון, מה שמסייע להם להתגבר על תחושות של דיכאון ו\או אובדנות. יש לזהות את גורמי הסיכון ולפנות מיד אל מטפל מומחה בדיכאונות, כאשר הוא טיפל כבר שנים בנוער אשר מגלה סימפטומים של דיכאון נעורים. הורים חייבים להיות ערניים יותר ולבדוק מול היועצת, המחנכת ודמויות מקצועיות. יש לדעת, כי דיכאון בקרב נוער, אינו חולף באופו ספונטני או טבעי, היות וזה אינו כלל אחד מהשלבים הטבעיים שקשורים בהתפתחות הנער או הנערה או בהסתגלות לחיים.

טיפול בדיכאון אצל נערים מתבגרים

דיכאון נעורים – מתן כלים חיוניים לנער\ה בטיפול נכון

כאשר נער או נערה, פונים לטיפול מקצועי בתופעה כגון דיכאון נעורים, המטפל לא יחפש את הסיבות לדיכאון, כי אם יעניק כלים לנער\ה כך שניתן יהיה לשנות את אופן החשיבה, היות ואדם הנוטה לדיכאון מצב זה, פוגע בהלך חשיבתו. חשיבה של נער\ה הנמצאים בדיכאון, תהיה שלילית ושיפוטית מדי. המטפל, באמצעות שיטת הטיפול ההתנהגותית קוגניטיבית (CBT), המטפל יתמקד בהפיכת החשיבה לחיובית ונעימה, כזאת שתשפיע לטובה על מגוון הרגשות, תחזק את הנער\ה ותגרום לו שוב להאמין בעצמו. בשיטה זו, נעשה למעשה, ליווי בחיזוק הנער\ה , מה שיסייע לו או לה, לחזור למעגל החברתי, כלים להתמודדות עם רגעי מצוקה וחרדה. טיפול זה, עשוי אף להיות משולב יחד עם טיפול תרופתי, אך הכול כמובן תלוי בחומרת המצב.

אחד מהמטפלים אשר מתמחה במצב של דיכאון נעורים, הינו אורי פוקס, אשר עוסק שנים בתחום. לאורי שתי מרפאות פרטית בהרצליה ובנתניה והוא מומחה בשיטת CBT כאשר הוא מטפל בהצלחה בכל סוגי הדיכאונות ובטיפול בחרדות. אורי טיפל בהצלחה וחזיר את איכות החיים בקרב רבים מטופליו.

זו המגיפה השקטה של הדור שלנו וכבר מצאנו לה תרופה יעילה במיוחד:
17.6% מהאוכלוסייה בישראל סבלו מדיכאון
98% מהמטופלים שלנו הצליחו להיפטר מהחרדה והדיכאון

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

0/5 (0 Reviews)

עוד מאמרים בנושא

תוכן עניינים
אהבתם את המאמר? שתפו..
אורי פוקס - טיפול בחרדות

רוצים לדבר איתנו?
077-8050570
[email protected]
אחד העם 21, הרצליה
אזורי שירות: חיפה, נתניה, הרצליה, תל אביב, יהוד, כפ"ס, ראשל"צ.

הגעת עד לכאן ועכשיו נשאר רק לעשות את הצעד. אנחנו כאן כדי לעזור לך להיפרד מהחרדות והדיכאון אחת ולתמיד.
רוצה לשמוע עוד?
קורס טיפול בחרדות | אורי פוקס
ניתן להיפטר מחרדה!!

בעקבות הבקשות החזרתי את ההטבה
לקורס דיגיטלי המלא הכולל 11 שיעורים מלאים עם כל הכלים וכל ההסברים לטיפול בחרדה.
בהטבה זמנית של 93%
במקום 1,246 רק 87 ש״ח.

לפרטים נוספים: